TEK YÜREK OLDUK!

Kemer, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde tek yürek oldu.15 Temmuz 2016’da hain darbe girişiminin kahraman Türk polis ve askerleri ile halk tarafından önlenmesinin ardından ilan edilen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”, Kemer’de coşkuyla kutlandı.

“Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Ralli Alanı’ndan başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren “Milli Birlik Yürüyüşüne” Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli Vicir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, meclis üyeleri Emrah Ayhan, İsmail Aka, Semih Özdemir, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş sırasında vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Her şey vatan için” diye slogan atarak, 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetledi.Yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan protokol ve vatandaşlar, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra bir konuşma yapan Kaymakam Karameşe, 3 yıl önce yaşanan hain darbe girişimini bertaraf eden şehitleri, gazileri, vatan topraklarının kutsallarını, demokrasiyi ve milli değerleri anmak için toplandıklarını söyledi.Karameşe, 15 Temmuz 2016’da hain Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türkiye’yi işgal etmek istediğini ancak milletin dik duruşu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ve halkın cesur yürekliliğinin hainlerin amacına ulaşmasını engellediğini belirtti.

15 Temmuz zaferinin, tanklara ve uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerin onuru olduğunu vurgulayan Karameşe, “15 Temmuz’da bu aziz millet bir kez daha göstermiştir ki, bu millet esaret altında yaşayamaz ve yaşamayacaktır. Tıpkı Çanakkale’de ve İstiklal Harbi’nde olduğu gibi tek yürek olup, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyecektir. Bu millet aynı ruhu 15 Temmuz’da da göstermiştir. Bu ihanetin ve acıların bir daha yaşanmaması için hepimize büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Umarım ülkemiz bir daha böyle ihanetleri yaşamaz.” diye konuştu.

Karameşe, daha sonra herkesin “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü kutladı.Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu ise 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini bertaraf eden kahraman şehitler ve gazileri anarak, “3 yıl önce yaşanan ihaneti canları pahasına engelleyen şehitlerimiz ve gazilerimize minnettarız. Bu millet asla esaret altında yaşamaz. 15 Temmuz’da millet olarak demokrasiye nasıl sahip çıktıysak bundan sonrada öyle sahip çıkmaya devam edeceğiz. Allah, bir daha böyle ihaneti ve hainliği bu millete yaşatmasın. Herkesin “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü kutlarım.” ifadelerine yer verdi.

Kaymakam Karameşe, Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu ve protokol, daha sonra 15 Temmuz anı defterine duygu ve düşüncelerini kaleme aldı.Programda, 15 Temmuz konulu belgeseller, slayt gösterileri, şiirler, Kur’an-ı Kerim tilaveti, dualar ve ilahiler de okundu.

Saat 00.13’de tüm camilerde sela okunarak, sabah namazına kadar demokrasi nöbeti tutuldu.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*