YÖRÜKLER ÇUKURYAYLA’DA BULUŞACAK

Yörükler Çukuryayla Şenliğinde buluşacak.Belediyemizin destekleriyle Kemer Yörükler Derneği tarafından düzenlenen Çukuryayla Yörük Şenlikleri’nin bu yıl 10’uncusu 21 Temmuz Pazar günü Çukuryayla’da yapılacak.

Belediyemiz destekleriyle düzenlenen şenlikler, pazar günü saat 10.00’da başlayıp gün boyunca devam edecek. Şenlikte, konserlerin yanı sıra temsili Yörük düğünü, halat çekme, çuval yarışı, keçi kırpma, güreş ve halk oyunları gösterileri gibi renkli etkinlikler yer alacak.

Kemer’in en yüksek ve doğal güzelliklerinin olduğu Çukuryayla’daki şenliğe Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, diğer protokol üyeleri ve çok sayıda Kemerlinin katılması bekleniyor.

Çoban Ateşi Alevlenecek

Temsili Yörük göçü ile başlayacak olan şenlik, çoban ateşinin yakılmasıyla devam edecek. Keçi derisinde yayık ayranı da ikram edilecek.Şenlikte, Nurcan Altınok ve Mehmet Koparan da sahne alarak şenliğe katılanlara güzel vakit geçirtecek.

Belediye Başkanımız Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Yörükler bizim milli değerimizdir. Şenlik kapsamında yapılacak olan etkinlikler bizim değerlerimizi, örf ve geleneklerimizi yansıtacak. Bu değerlere sahip çıkmak gerekiyor. Bu anlamda da Çukuryayla Şenlikleri, önemli bir organizasyon. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdiden herkese iyi eğlenceler diliyorum.” diye konuştu.

Kemer Yörükler Derneği Başkanı Turhan Arslan ise şenliğe en büyük desteği Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’nun verdiğini belirterek, “Başkanımız Necati Topaloğlu’na ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Bu yıl dolu dolu bir şenlik programı hazırladık. Tüm hemşehrilerimizi şenliğine bekliyoruz.” dedi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*