GÖYNÜK FEN LİSESİ’NDE ÜST ÜSTE GELEN BAŞARILARIN COŞKUSU YAŞANIYOR

Göynük Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Rıza Sönmez Yaptığı Açıklamada, gelen başarıları şu şekilde değerlendirdi:

“Kemer İlçesinde, Eğitim Ve Öğretime Açıldığı Yıldan Beri Her Yıl Türkiye Dereceleri Elde Eden Göynük Fen Lisesi’nde Bu Yılda Gelenek Bozulmadı. Eğitim Kalitesiyle Adından Söz Ettiren Göynük Fen Lisesi, 2019 Yılı Akdeniz Üniversitesi  Fen Ve Matematik Bilimleri Proje Yarışmasında Antalya 1.Si Olan Okulumuz 2019 Yks’de Başarısıyla Da Ön Plana Çıktı.

2019 Yks’de 2 Milyon 390 Bin 491 Aday Tyt, 1 Milyon 880 Bin 800 Aday Ayt, 113 Bin 956 Aday İse Ydt Oturumunda Sınava Girdi. Göynük Fen Lisesi Sınav Sonuçlarına Göre Kemer’i Gururlandırarak Türkiye Sıralamasında Önemli Bir Başarıya Daha İmza Attı. 

Göynük Fen Lisesi’nden Mezun Olan 81 Öğrencinin Katıldığı 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (Yks), Türkiye 745 Cisi  Göynük Fen Lisesi’nden Çıkarken ,  Okulun 10 Öğrencisi De İlk Onbinde Adını Yazdırdı. İlk 20 Bin Arasına Da 15 Öğrencisi Giren Göynük Fen Lisesi, Yks’de Antalya’nın En Başarılı Okulları Arasında Yer Aldı.

Liseye Geçiş Sınav Puanında  Ortalama % 5 Lik Başarı Sıralaması  İle Öğrenci Alan Okulumuz 2019 Da Yaklaşık 40 Öğrencisi  Yks Sınavında % 1,2 Sıralamaya Öğrencilerini  Yerleştirmiş, Sınava Giren Toplam 81 Öğrencisin De İse  % 3,2 Ortalama Yerleştirme Başarısı  Yakalamış, Okula Kayıt Olan Öğrenci Basarisini Daha Üst Düzeyde Mezun Ederek  Çok Özel Bir Başarıya İmza Atmıştır”

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*