KEMER’İN YENİ KAYMAKAMI MURTAZA DAYANÇ OLDU

Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle kaymakam, vali, müdür ve müfettiş atamaları yapıldı. Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Kemer İlçe Kaymakamlığı görevini yaklaşık 6 aydır sürdüren Hüseyin Karameşe, yayınlanan kararname ile Kayseri- Kocasinan ilçesi kaymakamlığına atandı. Kemer’in yeni kaymakamı ise Siirt- Eruh İlçe Kaymakamı Murtaza Dayanç oldu.

Murtaza Dayanç kimdir?

1977 yılında Osmaniye’de doğan Kaymakam Murtaza DAYANÇ; ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, yükseköğrenimine Selçuk Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümünde devam etti (1995-1999). Lisans Eğitiminin ardından bir süre özel sektörde iştigal ederken, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü uluslararası İlişkiler Anabilim Dalında da Orta Asya Türk cumhuriyetleri üzerine akademik çalışmalarda bulundu.
2007 yılında Osmaniye Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Mülkiye Teftiş Stajı çerçevesinde Bitlis, Adilcevaz, Hizan ve Tatvan’da teftişlere katıldı. Samandağı ilçesindeki Kaymakam Refikliğinin ardından, sırasıyla Altınözü ve Günyüzü ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev yaptı. Yurt dışı stajı kapsamında bir yıl süre ile Federal Almanya’da bulunan Kaymakam DAYANÇ, Goethe Enstitüsü’nde yabancı dil eğitimi almasının yanı sıra, Alman Kamu Yönetimi hakkında da bilgi sahibi olmak adına, program dahilinde birçok kurum ve kuruluşunda incelemelerde bulundu. TODAİE’de katılmış olduğu Kamu Diplomasisi Kursunun akabinde, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu 94. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayarak, 2010 yılında Boğazkale Kaymakamı olarak atandı. Buradaki görevinin ardından 2012-2014 yılları arasında Nurhak Kaymakamı olarak görev yaptı. Son olarak 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 sayılı Müşterek Kararname ile Eruh Kaymakamı olarak atanmıştır. 2016 Eylül ayında Eruh Belediye Başkan v. Olarak da görevlendirilmiş olup, yaklaşık 2.5 yıl süreyle bu görevi layıkıyla yerine getirme gayreti içerisinde olmuştur. Kaymakam DAYANÇ evli ve iki çocuk sahibi olup, orta derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*