GÜNDEM HACI MUSTAFA BİLİCİ

Halil ÖNCÜ Yazıyor…… Bu yazıyı uzun zamandır yazmak istiyordum ama bugüne kısmet oldu. Son günlerde Kemer’de en çok konuşulan konuların başında Mustafa Bilici geliyor.

Sayın Bilici kendi tabiri ile yaklaşık 30 yılı aşkın süredir Kemer’in siyaset sahnesi içinde…

Geçtiğimiz günlerde bekleneni yaptı ve yine gündemin ana konusu oldu. Biz kendisine altı ay biçmiştik ama yanıldık bu zaman daha da kısa süreli oldu.

Herkesin bildiği gibi Sayın Bilici abimiz bundan önceki dönemlerde de aynı senaryoyu Kemer’e yaşatmıştı. Şimdi Kemerliler ve ona oy verenler sormaz mı niye yine böyle yaptın Bilici? Diye…

İsterseniz şöyle Bilici ile ilgili geçmişte yaşanan bazı örnekleri sizler ile paylaşalım.

Paylaşalım diyorum, çünkü bu örnekler arasında benimde yaşadığım bir olay var. Onu da sizler ile paylaşacağım.

Evet Sayın Bilici’yi Kemer’e geldiğim İki binlerin başından beri tanırım ve siyasi olarak da takip ederim. Kendisi bugüne kadar hep ikinci adam olmayı ve kazanacak tarafın yanında yer almayı uygun görmüş bir siyasi kişilik olarak Kemer siyasetinde yer almakta.

Bunu neden söylüyorum derseniz. Sayın Bilici’den bu 30 yılı aşkın süredir neden Başkanlığa aday olmadığını sormak isterim.

Bakınız geçmişte, Hasan Şeker döneminde Başkan Yardımcısı olan Bilici, kısa sürede o dönem gazetelere de konu olan Koltuğunu da alarak görevden ayrılmıştı. O dönemlerde yine Belediye meclisinde, Meclis üyesi Hakan Tuncer ile meclis toplantısında birbirlerine girmelerini ve ağza alınmayacak kelimelerin konuştuğunu da unutmuş değiliz. Yine aynı yıllarda Meclis’e Kemer’e bir deniz müzesi kazandırmak adına bilgi vermek üzere gelen “Ben Bir Türk Zabitiyim” adlı Kitabın yazarı Araştırmacı Mustafa Aydemir ve beraberindeki Hakan Girit’e küfürler ederek su bardağını fırlatmasını da unutmadık.

Hasan Şeker’e kızgın olduğu dönmelerde Mustafa Gül’ü güçlü bulan Bilici’nin yine ikinci adam olarak güçlünün yanında yer aldığını ve bu ilişkinin de çok kısa sürdüğünü hatırlatmak isterim. Mustafa Gül ile seçimin hemen sonrasında yollarını ayıran Bilici sadece meclis üyesi olarak yıllarca meclise gidip gelmiştir.

Bunların yanı sıra bir dönem siyaseti bıraktığını da söyleyip Hacı’ya giden sayın abimiz orada bile içindeki siyasi kıpırtılarına ses geçirmeyerek sık sık Kemer’i aradığını ve bilgiler aldığını da biliyoruz. Bilici o dönem hem siyaseti bırakacağını söylemiş, ama dönüşte siyasete devam etmiştir.

Tabii ben bir din uzmanı değilim. Ancak Hacı’ya gidip gelen kişiler her konuda yaptıklarına dikkat etmek zorundalar. Yaptıklarının yanı sıra ifadelerine ve sözlerine de çok dikkat etmeliler. Ancak sayın Bilici abimizin maalesef bu konuda ağzı biraz dolu dolu olacak ki, ağzına geleni saymakta.

Bu konuda hemen kendi yaşadığım ve kendisini asla affetmediğim bir konuyu da buradan hatırlatmak isterim. Hasan Şeker zamanında Kemer Belediyesi Başkan Yardımcılığı yaptığı dönmede Sayın Bilici benim Basın Danışmanı olduğum dönemde bizi yanına çağırarak konunun hiçbir şekilde benimle ilgisi olmamasına rağmen bizlere “Ana-Avrat” düz gitmiştir. O günlerin şahitleri ile bugünlerde bile karşılaştığımızda o anları dün gibi hatırlıyoruz. Sanırım kendisi de unutmamıştır. Bu konuda bize bir özür borcu oluğunu da kendisine hatırlatmak isterim.

O gün bugün ben o anı hiç unutmadım. Sinirli ve zaman zaman agresif olduğunu söyleyen Sayın Bilici bugüne kadar bana küfreden ve ağza alınmayacak sözler söyleyen bir kişidir. Ben yinede onları eskide bırakıyorum. Kötü söz her zaman sahibine aittir diyerek bu konuyu da sizlere hatırlatmak da fayda görüyorum.  

Şimdi günümüze geliyoruz.

Kısa bir süre önce Sayın Bilici’nin görevine Başkan Necati Topaloğlu tarafından son verildi. Öğrendiğime göre sayın Bilici Başkan dan çok Başkan’ın yetkilerini kullanmaya kalkmış. Tabii ki Necati Başkan da buna izin vermemiş. Burada yine geçtiğimiz yaşanan olayların benzeri bir şekilde Sayın Bilici’nin Başkana küfürle karşılık verdiğini de yapılan açıklamalarda öğrendik. Yine geçtiğimiz yıllarda yaşanan olayların bir benzeri de yaşanmış oldu.

Ben şunu söylemek isterim.

Sayın Bilici hiçbir zaman Lider olmak derdinde olmamış aksine ikinci adam olmayı yeğleyip hep kazanacak tarafın yanında yer almıştır. Necati Topaloğlu’nun kazanacağını kamuoyunda ve anketlerde gören Bilici, Necati Başkanın yanına gelerek yine o her zaman yaptığı gibi Belediyenin meclisine girmiştir.

Sayın Bilici’nin geçtiğimiz günlerde görevden alınma sonrası yaptığı açıklamaları da dinledim. Madem size göre Başkan Yardımcısı olduğunuz bu dönemde bu kadar kötü bir durum vardı niye o an istifa edip gitmediniz. Aksine o günlerde yapılan çalışmaları öven yine sizdiniz. Bir kez daha söylüyorum, siz her zaman kazanacak kişinin yanında yer almayı seçtiniz.

Sizden ricam eğer gerçekten kendinize güveniyorsanız Başkan adayı olmanızdır. Olun ki, sizin gerçek gücününüzü görelim. Eğer olmayacaksanız da, hacıya gidip geldiniz ve haci gibi davranmanız olacak.

Kemer’de bir değişim ve adeta bir siyasi devrim yaşanmıştır. Sayın Başkan Topaloğlu’nun Kemer’de bu dönem çok iyi işler yapacağına inanıyorum. Bu arada Sayın Bilici, Kemerliler sizi mecliste yakından takip edecekler. Eğer Başkana kızıp Kemer adın gerçekleşmesi planlanan projelere hayır derseniz o zaman Kemerli de size gereken cevabı verir.

Unutmayalım ki, sizlerde bizlerde Kemer’de yaşıyor, Kemer’den ekmeğimizi kazanıyoruz. Kemer’deki değişim Başkan Topaloğlu ile hissediliyor. Bunu da göz ardı etmemek lazım…

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*