ÇALIŞ TEPE’SİNDE TEMİZLİK ETKİNLİĞİ

KemerBelediye Başkan Vekili İsmail Aka ve Başkan Yardımcısı Emin Gül, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Belediye Temizlik İşleri müdürlüğü tarafından Çalış Tepesi yürüyüş yolunda yapılan temizlik etkinliğine katıldı.

2008’de Estonya’da ortaya çıkan ve 50 bin kişinin 10 bin ton çöpü 5 saatle toplamasıyla dikkatleri üzerine çeken Let’s Do It Vakfı’nın tüm dünyada eş zamanlı gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında, Çalış Tepesi’nde plastik ve cam şişe, kağıt, evsel atıklar ve her türlü çevreye zararlı atıklar toplandı.

Tamamen gönüllülerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe, Başkan Vekili İsmail Aka, Başkan Yardımcısı Emin Gül, meclis üyesi Ramazan Kal, turizm tesislerinin temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı.

İnsanlarda, çöplerin çevreye değil, çöpe atılması için farkındalık oluşturulması ve çevre kirliliğinin azaltılması amaçlanan etkinliğe katılanlar, ellerinde “Temiz insan temiz çevre”, “Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak”, “İnsana saygı çevreye saygı” yazılı pankartlar taşıdı.

Başkan Vekili İsmail Aka, yaptığı açıklamada, “Daha temiz bir Kemer için biz de yapılan etkinliğe gönüllü olarak katıldık. İnsanlarımıza temiz çevre bilincini aşılamamız gerekiyor. Etkinliğe katılanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Yardımcısı Emin Gül de etkinliğin dünyada eş zamanlı gerçekleştirildiğini hatırlatarak, temiz bir dünya için yapılan etkinliğe gönüllü olarak katılanlara teşekkür etti.

Etkinliğe katılanlar daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*