SEA TO SKY PLAJ ETABI NEFES KESTİ

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Tozu dumana kattılar. Bu yıl 10.su düzenlenen Sea To Sky Enduro Yarışları’nın ilk günkü plaj etabı renkli görüntülere sahne oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Motosiklet Federasyonu, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kemer Belediyesinin destekleriyle Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen yarışların ilk startı, Kındıl Çeşme Plajı’nda verildi. Yarışlarda 28 ülkeden 260 sporcu mücadele etti.

Dünyanın en iyi sporcularının da katıldığı plaj etabında sporcular, kütüklerin üzerinden, kayaların arasından, kum tepelerinden, traktör lastiklerinin üzerlerinden geçerek dereceye girmeye çalıştı.

Yarışlara, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Muhittin Böcek, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcısı Emin Gül, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, meclis üyeleri, KEMK Başkanı Semih Özdemir, yerli ve yabancı misafirler ile vatandaşlar katıldı. Yarışlara yerli yabancı turistler de büyük ilgi gösterdi.

Plaj etabı sonrasında brinciliği Güney Afrika’dan Wade Young, ikicniliği İspanya’dan Mario Roman, üçüncülüğüde Çekta’dan David Cyprian elde etti.

10. Sea To Sky Enduro Yarışları, yarın orman etabıyla devam edecek. Kanyon ve dağ etaplarının gerçekleştirileceği organizasyon, 28 Eylül Cumartesi günü 2 bin 365 rakımlı Olympos Teleferik – Tahtalı Dağı zirvesinde madalya töreni ile sona erecek.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*