SEA TO SKY ENDURO – ORMAN ETABI!…

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları, orman etabıyla devam ediyor.

Yarışların ikinci gününde yapılan orman etabını 1 saat 25 dakika 43 saniyelik derecesiyle Güney Afrikalı Wade Young kazandı. İkinciliği 1 saat 27 dakikalık derecesiyle İngiliz Gram Jarvis elde ederken, üçüncülüğü ise 1 saat 27 dakika 31 saniyelik derecesiyle İspanyol Mario Roman kazandı.

Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) tarafından düzenlenen yarışlara bu yıl 28 ülkeden 260 sporcu katılıyor.

Kesme Boğazı mevkisinden başlayan 43 kilometrelik orman etabında sporcular, ormanlık alanlardan, dere yataklarından, su birikintilerinden, kayaların arasından ve patika yollardan geçerek dereceye girmeye çalıştı.

Sporcular, Ovacık, Gedelme, Sumakseneri yaylalarında dere yataklarından ve kayaların arasından geçerken zaman zaman zor anlar yaşadı. Bazı sporcular ise düştü.

Kemer ve Antalya’ya tanıtım anlamında büyük katkı sağlayan yarışları izleyen yerli ve yabancı bazı misafirler, sporcuları cep telefonlarıyla görüntülerken, bazıları da kayaların üzerine uzanarak güneş ve yarışın keyfini çıkardı.

Yarışlar, yarın saat 9.00’da Kesme Boğazı’ndan başlayacak olan kanyon etabıyla devam edecek.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*