RIZA PERÇİN:TÜRSAB YASASININ ÇIKMASINI BEKLİYORUZ!

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – TÜRSAB Batı Antalya Başkanı Rıza Perçin, TRT Antalya Radyosu’nda yayınlanan Akdeniz’in Sesi Programı’nda “Bölgemizde Turizm” bölümünün konuğu oldu. Gündemi değerlendiren Başkan Perçin, beklenen TÜRSAB yasasının bir an önce çıkmasını beklediklerini söyledi.

Sayın Bakanımıza güveniyoruz!

Başkan Rıza Perçin, “ 1972 yılında hazırlanan ve halen yürürlükte olan TÜRSAB yasasının yeniden düzenlenerek ve dünya turizmine uyarlanarak acilen tekrar meclisten geçirilmelidir. İnanıyoruz ki, Yeni yasasının çıkması ile birlikte haksız rekabetin önüne geçilecek, turizm gelirlerinin artması sağlanacak, herkes sektörün gelişmesi için enerjisini harcayacaktır. Yasanın Bakanlıkta olduğunu biliyoruz. Şu ana kadar çıkmasını beklediğimiz yasanın bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Sayın Bakanımızın da bu konu ile ilgili yakından ilgilendiğini biliyoruz ve kendisine de güveniyoruz” dedi.

Ülkemizde çok büyük Rehber eksiği var!

Rehbere eksikliği konusunu da dile getiren TÜRSAB Batı Antalya Başkanı Rıza Perçin “Bölgemizde rehber sıkıntısı var. Kısaca şöyle özetlemek gerekirse, bölgemize milyonlarca misafir getiren lokomotif acentelerden ortak duyduğumuz şikayet şu: Örneğin,  St. Nicolaus Müzesi, Myra Antik Kenti, Patara,Phaselis gibi turlara bugün 10 otobüs yazdık. Normalde bu sayı 20 otobüs olabilirdi. Rehber olmadığı için 10 otobüste kaldık. Rehbersiz tura çıkmanın yasak olduğunu da düşünürsek bu da ekonomik anlamda acentalarımıza hem kişi başında turizm anlamında, hem de ülkemiz kasasına girecek olan geliri de çok fazla oranda düşürmekte. Bir ören yerine 500 bin kişi giriyorsa, rehberlerin çoğalması halinde bu sayının üç katına çıkacağına inanıyorum” dedi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*