KEMER FUTBOL TURİZMİ İLE DE ADINDAN SÖZ ETTİRECEK!…

Halil ÖNCÜ (KEMER) – Yaz aylarında deniz, kum güneş ile adından söz ettiren Kemer, kış döneminde de futbol turizmi ile gündemde olacak.
Yaklaşık 25 bin m2.lik bir alana sahip olan ve içerisinde iki tane nizami saha ile antrenman ve yaşam alanları bulunan Oflaz Futbol Kompleksi, kış dönemi için futbol operasyonlarına daha şimdiden başladı.

Oflaz Turizm ve Futbol Kompleksi Direktörü Ozan Güven, Kemer’de kamp yapmak isteyen birçok futbol kulübü ile görüşmelerin devam ettiğini belirtirken, 3 takım ile anlaşma yaptıklarını, Almanya, Avusturya, Ukrayna ve Rusya’dan birçok takımın kamp için Kemer’i ve tesislerini tercih ettiklerini söyledi.

Ozan Güven, “2016 ve 2017 yılına göre bu yıl iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyoruz. 2018-2019 sezonu içerisinde Futbol turizmi ile alakalı takımlar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Şu anda devre arasında Kemer’de kamp yapmayı planlayan 3 takım ile anlaşmalarımızı yaptık. Almanya, Avusturya, Ukrayna ve Rusya’dan takımlar kamp için Kemer’i ve tesislerimizi tercih ediyorlar. Geçen sene çocuklardan oluşan takımlar ile yaptığımız organizasyonlarımızı bu yılda tekrar etmek istiyoruz” dedi.

Oflaz Futbol Kompleksi hakkında açıklamalarda da bulunan Ozan Güven, sahanın çimlendirme çalışmalarının da devam ettiğini söyledi. Güven, “Oflaz Futbol Kompleksimiz içerisinde iki tane nizami saha mevcut. Aynı zamanda antrenman alanlarımız ve yaşam alanlarımız mevcut. Yaklaşık 25 bin m2.lik bir alan sahibiz. Futbol Kompleksi Gelecek olan takımlarımızı en iyi şekilde karşılamak amaçlı sahalarımızın bakımlarına devam ediyoruz. Bu arada en büyük handikaplarımızdan bir tanesi de kış döneminde bölgede açık olacak olan otellerimizin kapalı olması. Otel kalitesi ve tesislerimizin kalitesini birleştirdiğimiz zaman güzel sonuçlar elde ediyoruz. Kış döneminde bölgemizde daha fazla otelin açık olması bizleri daha çok memnun edecektir. İklimi, doğası, dağları, güneşi, denizi saha imkanları, tesis kalitesi bir araya geldiğinde Kemer her zaman diğer bölgelere göre daha çok tercih sebebi oluyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir