KEMER’DE MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Milli ağaçlandırma günü kapsamında fidan dikim etkinliğine katıldı.

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı olarak fidan dikimi yapıldı.

“Geleceğe nefes” temalı fidan dikimi etkinliği, Kemer’de Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlendi.

Etkinliğe, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya, İlçe Müftüsü Recep Balaban, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın iş protokolü neticesinde düzenlenen fidan dikiminde Kaymakam Dayanç ve Belediye Başkanı Topaloğlu, öğrencilerle fidan dikti.

Okul bahçesinde 60 defne, 60 da keçi boynuzu fidanı diken öğrencilere, ağaçların ve gelecek nesillere bırakılacak kutsal mirasın önemi anlatıldı.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Dayanç, ağacın öneminin herkes tarafından bilindiğine dikkat çekerek, “Ağaçlandırma işini tabana yaymak gerekiyor. Çocuklarımıza ağaçların önemini daha iyi anlatmamız lazım. İnşallah bu fidan dikimi bir farkındalık oluşturur. Hep birlikte ağaç sevgisini çocuklarımıza aşılayacağız.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Topaloğlu ise etkinliğin, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakabilmek açısından çok önemli olduğunu söyledi.

“Yeşili” sevmek ve korumak gerektiğinin altını çizen Başkanz Topaloğlu, “Geleceğin anahtarı öğrencilere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için çalışmamız lazım. “Geleceğe nefes” temalı bu etkinlik, inşallah farkındalık oluşturur ve ağaç sevgisi konusunda herkesin bilinçli olmasını sağlar.” dedi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*