HAYVANLAR BİZİM BİR PARÇAMIZ

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Biber, sokağa bırakılan hayvanların belediye tarafından sahiplenilmesi sürecini yerinde inceledi.

Son günlerde sosyal medyada yer alan bazı haberlerde Kemer Belediyesi’nin başıboş hayvanlara sahip çıkmadığı yer almış, buna karşılık olarak gerekli çalışmalar başlatılıldı.

Belediye olarak, başıboş ve sahipsiz hayvanlara her zaman sahip çıktığının göstergesi olarak Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Biber, yayla yollarına giderek, yaşanan süreci yakından takip etti.
Bazı çevre belediyelerce ilçe sınırları içerisine bırakılan başıboş hayvanlara müdürlük olarak sahip çıkan Özden Biber ve ekibi, sahipsiz hayvanları Kemer Belediye Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü. Barınağa götürülen sahipsiz hayvanların, tedavileri ve kontrolleri yapıldı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaşanan süreçle ilgili olarak, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çok sayıda köpeğin Kemer sınırları içerisine bırakılıp gidildiğini söyledi.

Belediye olarak hayvan haklarını her zaman koruduklarını ve korumaya devam edeceklerini belirten Başkan Topaloğlu, “Sokaktaki dostlarımızı sadece bugün değil, her gün düşünmemiz lazım. Biz belediye olarak onlara her zaman görevlerimizi yerine getiriyoruz. Bulunduğumuz bölge ve sokaklar sadece bizi değil, aynı zamanda onların da yaşam alanıdır. Sokağa bırakılan bu canlara biz beleidye olarak sahip çıkıyoruz ve tedavilerini ve kontrollerini yapıyoruz. Daha sonra onları sahiplenmek isteyen vatandaşlarımıza veriyoruz. Tüm vatandaşlarımızı hayvan haklarına saygılı olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Yayla yollarında kalan son hayvanları da ekiplerimizle birlikte barınağa götüren birim müdürümüz Özden Biber de, “Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’nun talimatıyla yaylaya çıkarak bizzat incelemelerde bulundum. Son kalan köpekleri de toplayıp barınağa getirdik ve tedavilerini yaptık. Yayla sakinlerinden bir vatandaşımız, sabah saatlerinde başka bir belediyeye ait araçla gelip çok sayıda köpeği yolun ortasına bıraktığını söyledi. Çevreye dağılan diğer köpekler için de vatandaşlarımızdan haber bekliyoruz.” dedi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*