BAŞKAN TOPALOĞLU’NDAN EĞİTİME BİR HİZMET DAHA

Kemer Belediye BaşkanıNecati Topaloğlu, eğitime yaptığı katkılara bir yenisini daha ekledi.

Arslanbucak Mahallesi’ndeki Mustafa Rüştü Tuncer İlk ve Ortaokulu’nun ortaokul bölümü, BaşkanTopaloğlu’nun girişimleriyle eski Güven Koleji’ne taşındı.
Topaloğlu, Mustafa Rüştü Tuncer İlk ve Ortaokulu’nda öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle, okulun eski Güven Koleji’ne taşınması konusunda girişimlerde bulundu.

Atıl vaziyetteki okulun bütün boya, tamir, tadilat ve temizlik işlemlerini üstelenen Kemer Belediyesi, kısa zaman içerisinde çalışmalarını tamamladı.

Belediye ekipleri, Başkan Necati Topaloğlu’nun talimatıyla, eğitime büyük katkı sağlamak için okulu adeta yeniden inşa etti.
Okuldaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Mustafa Rüştü Tuncer Ortaokulu’nda okuyan 412 öğrenci, Kemer Ortaokulu adıyla eski Güven Koleji’ne taşındı.

Bir haftalık ara tatilin sona ermesinin ardından eğitimlerine yeni okullarında başlayanöğrenciler, BaşkanNecati Topaloğlu’nateşekkür etti.
Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Belediye BaşkanıNecati Topaloğlu, okulu ve öğrencileri ziyaret etti.

Kaymakam Dayanç ve BaşkanTopaloğlu, ders gören öğrencilerle bir süre sohbet ederek, eksikleri ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı.
Okul ziyaretinden sonra açıklama yapan BaşkanTopaloğlu, Mustafa Rüştü Tuncer okulunda ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin beraber eğitim gördüğünü belirterek, öğrencileri biraz rahatlatmak amacıyla eski Güven Koleji’ne taşıdıklarını söyledi.

EĞİTİMİN OLMADIĞI HİÇBİR YERDE BAŞARI SAĞLANAMAZ

Yeni okullarına kavuşan öğrencilerin gözlerindeki mutluluklara ortak olmanın sevincini yaşadıklarını anlatan Topaloğlu, “Biz, ‘Eğitim varsa gelecek var’ düsturuyla hareket ediyoruz. Okulun bütün masraflarını belediye olarak biz üstlendik. Boyası, tamiri ve temizliği dahil her şeyini belediye ekiplerimiz yaptı. Buranın tadilatı bayağı bir tutuyordu. Fiyat söylemeye gerek yok. Kemer Belediyesi olarak biz üstlendik. Okulu baştan sona donattık. Eksik olan ihtiyaçlar var. Onları gideriyoruz. Mesela 16 klima istediler. Biz6 tanesini gönderdik ve diğerleri de gelecek. Kütüphane ihtiyacını da en kısa sürede gidereceğiz. Artık bu okulun tüm eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını Kemer Belediyesi olarak biz üstleneceğiz. Tabi eğitime bir okul daha kazandırdığımız için biz çok mutluyuz. Eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarı sağlanamaz. Onun için, bugün bizim için çok mutlu bir gün.” diye konuştu.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*