BAŞKAN SÖZLERİNİ TUTMAYA DEVAM EDİYOR

Kemer Belediye BaşkanıNecati Topaloğlu, eğitime yaptığı katkılara bir yenisini daha ekleyerek üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ücretsiz hazırlık kursu fırsatı sunuyor.

‘Eğitim varsa gelecek var’ sloganı ile yola çıkan BaşkanTopaloğlu, geleceğin teminatı çocukların eğitimi için her türlü yeniliğe imza atmaya devam ediyor. Topaloğlu, üniversite sınavına hazırlanmak için imkanı olmayan 12. sınıf öğrencilerine ve lise mezunu öğrencilere ücretsiz üniversite hazırlık kurslarını başlatıyor.

Kemer Belediyesi Müdürlüklerinin koordineli çalışmaları sonucu Ahmet Erkal Spor Tesisleri, öğrencilerin gönül rahatlığı ile kullanabileceği derslikler haline getirildi. Binanın kursiyer haline getirilmesi çalışmalarında, dersliklere takılan klimalar haricinde her türlü malzeme ve teknik personel ihtiyacı belediyetarafından karşılandı ve projede azami ölçüde tasarruf sağlandı.

Ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına dün itibariyle başvuran 118 öğrenciden 73 öğrenci, deneme sınavına tabi tutuldu.
Sınava bazı gerekçelerden dolayı katılamayan diğer öğrencilerin de kursa devam edebileceği belirtildi. Ücretsiz kurslarla ilgili ders programı hazırlanmış olup, birkaç gün içerisinde kurslara başlanılacağı bildirildi.
Haziran ayının son haftasına kadar sürecek ücretsiz üniversite hazırlık kursları, 2020-2021 öğretim yılı için de devam edecek ve kayıtlarına Haziran ayı itibariyle başlanacak olduğu bilgisi kaydedildi.
Öte yandan gelecek eğitim ve öğretim yılında 8. sınıf öğrencilerine de sınavlara hazırlık kursu vermek için çalışmalara başlanıldı.

Öğrenciye ve eğitime yapılan hizmetin en iyi hizmet olduğunu her fırsatta dile getiren Topaloğlu, “Kemer halkına bugüne kadar verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de ‘Eğitim varsa gelecek var’ anlayışı ile yolumuza devam edecek ve sevgili öğrencilerimizin eğitim alanında en doğru imkanlara ücretsiz olarak ulaşabilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geleceğimiz için çocuklarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Kemer halkı bizi izlemeye devam etsin.” diye konuştu.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*