TOUR OF ANTALYA, KEMER’E BÜYÜK RENK KATTI

Tour Of Antalya Bisiklet Yarışı’nın Kemer-Antalya etabı başladı.

Kemer Cumhuriyet Meydanı’ndan Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Kemer Belediye BaşkanıNecati Topaloğlu’nun damalı bayrağı sallamasıyla başladı.

23 ülkeden 174 sporcunun katıldığı yarış öncesi padok alanında halk oyunları gösterisi de sunuldu.

Yarışa katılan sporcular, Kaymakam Dayanç ve BaşkanTopaloğlu’nun damalı bayrağı sallamasının ardından start aldı.

Dereceye girebilmek için kıyasıya yarışan bisikletçiler, Kemer Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yarışta, Kumluca Mavikent istikametine, buradan da Antalya Cumhuriyet Meydanı’na kadar pedal çevirecek.

“Kadınlara yapılan şiddeti durdurun” sloganıyla yapılan yarışın Kemer etabının startının ardından açıklama yapan Kaymakam Murtaza Dayanç, yarış alanının muazzam bir ortam olduğunu söyledi.

Kaykamam Dayanç, halkın yarışlara büyük ilgi gösterdiğine değinerek, “Yarışlara 23 ülkeden 174 sporcu katılıyor. Antalya Valimiz Münir Karaloğlu’nun önderliğinde Akra grubunun destekleriyle üçüncüsü düzenleniyor. Uluslararası alanda bir üne kavuşan yarış ülkemiz adına gurur verici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yarışmacılara başarılar diliyorum.” dedi.

BaşkanTopaloğlu ise yarışların ikinci etabının Kemer’de yapılmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Yarışların bir etabının Kemer’de olmasının ilçeye katkı sağladığını belirten Başkanımız Topaloğlu, “Kemer artık bisiklet sporu ile de adından söz ettirecek. Nisan ayında da dağ bisikleti yarışı için çalışmalarımız başladı. Kemer2de şu anda 25 tane bisiklet rotası var. Bunun 5 tanesi yol, 20 tanesi de dağ güzergahı. Bütün haritaları hazırladık. Navigasyon sistemi gibi sistem var. Kemer’de bisiklet turizmi başlamış oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yarışın Kemer etabına, Kaymakam Dayanç ve Belediye Başkanı Topaloğlu’nun yanı sıra, Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*