KEMER’DE KAÇAKLARA TAVİZ VERİLMİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Antalya’da 413 yapının kaçak olduğunu açıklaması ile birçok ilçede yıkım işlemleri başlatılırken, Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu, “Biz yıkım işlemlerine daha önce başlamıştık yıkmaya da devam ediyoruz. Bir yerde kaliteyi yakalayacaksak kaçak yapıya kesinlikle göz yummamamız lazım” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 266 Kaş’ta, 49 Kemer’de, Demre’de 40 ve 15’de Manavgat’ta tespit edilen imara aykırı 413 yapının tamamının yıkılacağını sosyal medya hesabından duyurmuştu. İlçeler arasında buna en hızlı başlayan ve kaçak yapıların birçoğunu yıkan ise Kemer Belediyesi oldu. Beldibi Mahallesinden, Ulupınar Mahallesine bağlı Çıralı mevkiine kadar birçok alanda yıkımları gerçekleştiren Kemer Belediyesi, Bakanlık tarafından tespit edilen 49 yapının tamamını kısa sürede bitirmeyi planlıyor.

BAŞKAN TOPALOĞLU: “KAÇAK YAPIYA ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Bir yerde kaliteyi yakalayacaksak kaçak yapıya kesinlikle göz yummamamız lazım. 31 Aralık 2017’den önce yapılanlar zaten yasal bir süreci kazandılar. Ama 31 Aralık 2017’den sonra yapılanlar bizim için kaçaktır. Zaten Çevre ve Şehircilik bunların bütün yapı kayıtlarını iptal ediyor ve bize geliyor. Yapı kayıtları iptal olmuş ve mahkemeyi de kaybetmiş olan vatandaşların kaçak yapılarını Beldibi’nden Çıralı’ya kadar yıktık ve yıkmaya da devam ediyoruz. Eğer başta da söylediğim gibi bir yerde kaliteyi yakalamak istiyorsak kaçak yapıya asla göz yummamız lazım. İşte bugün gördük iş hanlarını komple yıktık. Bundan sonrada kaçak yapıları yıkmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza söylüyorum lütfen kaçak yapıya meydan vermesinler çünkü en çok zararı onlar çekecektir. Biz Kemer Belediyesi olarak kaçak yapıya asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*