RIA PERÇİN:’SAYIN BAKANIMIZIN ‘2021 DE PATARA YILI OLSUN’ ÖNERİSİNİ DESTEKLİYORUZ!’

SKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un,”2020 Patara Yılı”nın 2021 yılında da devam etmesi yönündeki açıklamaları bölgede heyecan yarattı. Bu yıl Pandemi nedeniyle beklenen ilginin olmadığı Patara’da gelecek yıl normalleşme ile birlikte daha yoğun bir ilginin olması bekleniyor.

2021 yılı da Patara yılı olsun!

TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin yaptığı açıklamasında, Batı Akdeniz’in tarihi atmosferi ile gelenleri kendisine hayran bıraktığına dikkat çekerken, Patara’nın da bu güzel atmosferin yıldızı olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un, 2021 yılında da Patara yılının devam etmesi yönündeki açıklamalarını heyecanla karşıladıklarını söyleyen Perçin “ Geçtiğimiz yıl sonunda Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ‘2020 Patara Yılı’ olması konusunda bölge olarak büyük bir heyecan içine girmiştik. Mart ayında Pandemi önlemlerinin başlaması ile Patara yılımız da durağan bir duruma girmişti. Maalesef bölge olarak büyük bir tanıtım şansını da böylece kaçırmış olduk. İnanıyoruz ki, 2021 yılında her şeyin daha normal olduğu bir durumda, fuarlarda ve diğer platformlarda Patara’yı daha iyi tanıtarak ve anlatarak gelecek yıl daha fazla ziyaretçinin bölgeye gelmesini sağlayabiliriz. 2021’in yeniden Patara Yılı ilan edilmesinin doğru olacağını düşünüyoruz ve Sayın Bakanımızın önerisini destekliyor, kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Noel Baba” diye anılan Saint Nicholaos, Pataralı!

Apollon’un önemli bir kehanet merkezi olarak ün yapmış olan Patara aynı zamanda Anadolu’dan Roma’ya nakledilen tahılların depolandığı ve saklandığı bir liman olarak göze çarpıyor. Bizans Dönemi’nde de önemini devam ettiren Antik kent, Hristiyanlar için önemli bir merkez olmuştur. “Noel Baba” diye anılan Saint Nicholaos, Pataralı’dır. Patara ayrıca, Büyük İskender’in kuşattığı kentler arasında yer alıyor. Patara Antik Kenti’nin sahilinde yer alan çöl havasındaki Patara Plajı, antik tarihi ve kültürel mirasıyla kendisini hayran bıraktırıyor.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*