İÇ TURİZM’DE YENİ ROTA KEMER

Türkiye’nin gözde tatil bölgesi Kemer, 2020 yılında pandemi sürecinde ülkemizin yerli ve yabancı en çok turist ağırlayan bölgesi olmayı başarmıştı. 

Kemer’de 2021 yılı turizm sezonu için yeni projelere ağırlık vererek yoğun bir çalışma başlatan Kemer Belediyesi,  kent merkezinde yeni sosyal alanların yanı sıra Kındılçeşme sahil projesi ile Kemer’e yeni bir çok cazibe merkezi daha kazandırıyor.

2021 yılı için iç turizm odaklı çalışmalara da ağırlık verilerek, Kemer’de on iki ay aktivite odaklı tanıtım çalışmalarına başlandı. Çalışmalar kapsamında ”Yeni Rota Kemer” sloganıyla tanıtım ajandaları hazırlanarak bölgede her ay nereler gezilip görülecek ve hangi aktivitelerin yapılabileceği anlatıldı. Ajandalar ülkemizde iç ve dış turizmde faaliyet gösteren turizm acentelerine gönderildi. Hedef; yenilenmiş ve daha bir modern Kemer’i iç turizm de tanıtmak ve yerli turisti tekrar kazanmak.

2021 yılı turizm sezonunda Kemer; misafirlerini eşsiz bir doğanın yanında baştan aşağı yenilenmiş bir kent ile yeni sosyal alanlar ve modern plajlarla karşılıyor olacak. 

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu “2021 turizm sezonu için Kemer olarak yoğun bir mesai içerisindeyiz, Kemer’in imajını baştan aşağı yeniliyoruz. Kent içerisinde yeni cazibe noktaları oluşturuyor ve misafirlerimizin kent içerisinde daha çok vakit geçirebilecekleri sosyal alanlar inşa ediyoruz. Kemer’e tatile gelen misafirlerin kent içerisinde mutlaka görmeden gitmemeliyim diyeceği güzellikte yeni Atatürk Parkı ve Mustafa Ertuğrul Aker Olbia Parkı, Kındılçeşme sahil projesi gibi Kemer’in cazibe noktası olacak alanlar kazandırıyoruz. Bu projelerimizin tamamı iç turizmde yerli turisti çekecek ve cevap verebilecek noktalar. İç turizm odaklı tanıtım çalışmalarımızda tüm hızıyla sürüyor ve bu bağlamda bölgemizde on iki ay aktivite odaklı bir tanıtım çalışması başlattık. Bölgenin yaz sezonu dışında doğa ve aktivite tatili seçeneklerini ön plana çıkarttığımız ”Yeni Rota Kemer” sloganıyla yeni bir tanıtım ajandası hazırladık ve ülkemizin iç ve dış turizm de faaliyet gösteren turizm acentelerine gönderdik. 2021 yılında yerli ve yabancı misafirlerimizi Kemer’e yakışır bir şekilde karşılayacağız” dedi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*