İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU UYARDI: ‘İPTAL EDERİM,ACIMAM!’

Bakan Soylu, İkamet sahibi yabancıların pasaportlarıyla kısıtlamada dışarı çıkmalarını değerlendirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul’da Koronavirüs Salgınıyla Mücadele Değerlenlendirme Toplantısına Katıldı.

Bakan Soylu, yaptığı konuşmasında, İkamet sahibi yabancıların pasaportlarıyla kısıtlamada dışarı çıkmalarını değerlendirerek ” Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var, acımam da.”diye konuştu.

Bakan Soylu açıklamasında şunları söyledi:

“(İkamet sahibi yabancıların pasaportlarıyla kısıtlamada dışarı çıkmaları) Bir mesele var; yabancıların da sokağa çıkma kısıtlamalarında muafiyetleri… Daha önce bir ara genelge de yazdık. Turistik faaliyetler kapsamında kısa süreliğine ülkemizde bulunanlar hariç olmak üzere; şimdi ikamet sahibi. Pasaportunu gösteriyor, başımın üzerine pasaportun var. Ama sen ikamet sahibisin, buradaki yerleşiklerin kurallarına tabii olmakla mükellefsin.

Açık söylüyorum, kim ikamet sahibi ve pasaportuyla bu işi istismar etmeye kalkarsa ikametini iptal ederim hemen. Elimde böyle bir yetki var, acımam da.

Çünkü insanlar evde kalacaklar, siz pasaportunuz var diye siz turist kılığında, imkanında bunu istismar edeceksiniz, buna da müsaade etmeyeceğiz. Onun için kurallarımız çok net, boşluk bırakmıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir