KEMER’DE DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’e ayrı bir renk katacak olan Kındılçeşme sahil projesinde çalışmalar devam ediyor.

Kemer’in yeni yaşam alanı olacak

Kemer’e yeni bir soluk katacak olan proje, vatandaşların ve ilçeye gelen misafirlerin ilgisini çekecek ve insanların bütün aktivitelerini yapabilmelerine olanak sağlayacak.

Kıyı kenar çizgisinin ihlal edilmeden kumsalın korunarak yapılacağı proje, 900 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde olacak. 45 metre ile 25 metre arasında değişken yeşil bandın yer alacağı projenin bu yıl turizm sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

Projenin tamamlanmasının ardından içerisinde, çocuk oyun alanları, dinlenme ve kitap okuma alanları, aydınlatmalar, yürüyüş ve koşu yolları, meydan, otopark, kamelyalar, bisiklet yolu, sosyal medya noktaları olacak.

Kemer’de yoğun çalışmalar gözlerden kaçmıyor

Öte yandan Kemer’de yoğun bir çalışma sergileyen Kemer Belediyesi ekipleri Mustafa Ertuğrul Parkı çevre düzenlemesini bitirirken, Atatürk Parkı da yeni çehresine büründü. Aslanbucak Kapalı semt pazarı için şhaleye çıkacak olan Kemer Belediyesi yakında Aslanbucak’a kapalı semt pazarını da kazandırmış olacak. Liman Caddesinde yer alan eski Jandarma Karakolu’nun olduğu alanda da Ramazan kar arşivlerinin ve serlerinin yer alacağı Kemer Kent  müzesi yapımı da başladı. Öte yandan Kemer 1 girişinde yer alan giriş takı da yenilenecek.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir