BOLAT ÜNSAL “ ADALET YERİNİ BULDU. HAKSIZ REKABETE DUR DENDİ! “

İçişleri Bakanlığı’ndan market genelgesi ! Hangi ürünler satılmayacak? Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

Kemer Esnaf Odası Başkanı Bolat Ünsal sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, konu hakkında düşüncelerini paylaştı:

“Verilen yoğun mücadelenin ardından haksız rekabete yol açan kapanma döneminde zincir marketlerde tekstil, kırtasiye, elektronik eşya satışı İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yasaklandı. Bu kapsamda esnafımızın haklı talebini duyarak bu konuda da desteğini esirgemeyen TBMM Başkanvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç ve Burdur milletvekilimiz Bayram Özçelik’e Antalya Milletvekillerimize, esnaf ve sanatkârlarımız adına teşekkür ediyorum.

Genelgeye göre marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

Marketler 7 Mayıs’tan itibaren alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye gibi ürünleri satamayacak.

Marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir