KEMER’E BİR MÜJDE DAHA

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve beraberindeki heyeti kabul ederek Kemer’de yapılacak yeni meslek yüksekokulu ile ilgili bilgi verdi.

Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonu’nda Rektör Özkan, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülbin Arıcı ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel’in de katıldığı toplantıda Kemer Denizcilik Fakültesi binasının bulunduğu bölgeye yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

PERSONEL YURT DIŞINDAN GELİYOR

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kemer’de bulunan Denizcilik Fakültesi binasının nasıl değerlendirileceği konusunda uzun süredir çalışma yaptıklarını belirtti. Yapılacak planlamanın hem Kemer’e kalıcı olmasını hem de Akdeniz Üniversitesi açısından prestijli bir proje olmasını istediklerini söyleyen Rektör Özkan, “Kemer’in ihtiyaçlarına yönelik bir yapılanmayı uygun görüyoruz. Bu nedenle Turizm Fakültesi Dekanımızın da katıldığı bir toplantıda, özellikle animasyon ve eğlence sektörüne personel yetiştirecek bir bölümün eksikliği gündeme geldi. Kemer ilçemizde birçok otel var ama animasyon ekiplerinin neredeyse tamamı yurt dışından geliyor. Bu açığı biz Kemer’e açacağımız Rekreasyon Meslek Yüksekokulu ile çözebiliriz. Rekreasyon ve Animasyon bölümleri ile sektöre nitelikli personel kazandırmak istiyoruz. Bu projenin Kemer’e ve turizm sektörüne çok önemli katkıları olacaktır.” diye konuştu.

YÖK PROJEKSİYONUNA UYGUN

YÖK ile yaptıkları görüşmelerde tematik meslek yüksekokulları üzerine çalışma gerçekleştirmeleri için tavsiye aldıklarını söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı’da “YÖK’ün genel yaklaşımı meslek yüksekokulunun alanına göre sektörle iç içe olması. Mesela elektrik yada makine bölümlerinin sanayi bölgelerine, sağlıkla ilgiliyse hastane yakınlarına yapılması istiyorlar. Bu anlamda turizmle ilgili bir bölümün Kemer’de açılması çok uygun olacaktır. Ara eleman yetiştirmek bu anlamda da çok bütünlük sağlayacak bu projeyle.” ifadelerini kullandı. Projeyi memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise Kemer’e yapılacak olan eğitim yatırımlarına her türlü desteğe hazır olduklarını ve öğrencilerin konaklaması için çözümler üreteceklerini belirtti.

EĞİTİM VARSA, GELECEK VR!

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak eğitime katkı yapmaya devam ettiklerini söyledi.

AÜ Rektörü Özlenen Özkan’a Kemer’deki STK Temsilcileri ile bir ziyaret gerçekleştirdiklerini anlatan Topaloğlu, “ Sayın Rektörümüzün ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Ziyaretimiz oldukça olumlu geçti. Kemerimizdeki Denizcilik Fakültesinin animasyon ve rekreasyon bölümüne çevrilmesi için istişarelerde bulunduk. Bu binanın tadilatını tamamlayıp eğitime devam etmesini istiyoruz. Bunun için belediye olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. ‘Eğitim varsa gelecek var’ sloganıyla geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

ZİYARETTE KİMLER VARDI?

Ziyarette Başkanı Necati Topaloğlu’na, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, KEMİAD Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Kıyar, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Bölgesi Kemer İl Alan Temsilcisi Mehmet Akbaba, Kemer Taksi Kooperatif Başkan Vekili Turan Akkelle, Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Kurgan ve KEMİAD Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gökhan eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir