KEMER CHP’YE KATILIMLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

KKemer’de çoğunluğu genç ve kadınlardan oluşan 90 kişi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun katıldığı törenle CHP’sine katıldılar. 2018’de 4 lira civarında olan dolar kurunun bugün neredeyse 16 liraya kadar Yükseldiğini söyleyen Cengiz, “Yani 2018’den bugüne en varlıklısından en yoksuluna her birimiz 4 kat fakirleştik. Geçen yıldan bugüne varlıklarımızın yarısını kaybettik.” Dedi.

CHP Kemer İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törene CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, İl yöneticileri, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, CHP’li belediye meclis üyeleri, parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

İlçe Başkanı Hüsnü Ünal konuşmasında, partiye katılan yeni üyelere teşekkür ederek, “Bu mutluluk inşallah daim olur. Bu mutluluk bizi inşallah iktidara taşıyacaktır. ‘Birlikten kuvvet doğar’ demişti atalarımız, bu birliği aramızda görüyoruz ve iktidar bize o kadar yakın ki karanlıktan sonra aydınlık başlayacaktır. Bunu genel başkanım da söyledi. Elektriği kesildi ve ‘karanlığın sonu aydınlıktır’ dedi. Bende bu karanlığın sonu aydınlık diyerek, birlikten kuvvet doğacak ve iktidar bizim olacak” dedi.

İlçe Binasında yapılan üye katılım töreninde konuşan İl Başkanı Nuri Cengiz;  “Son 20 yılda özellikle ülke 3Y yalanıyla bir karanlık kulvara sokuldu. Yoksulluğu bitireceğiz dediler derinleştirdiler, yolsuzluğu bitireceğiz dediler kurumsallaştırdılar, yasakları kaldıracağız bitireceğiz dediler yasakları ve baskıyı bir yönetim şekli haline getirip bir korku iklimiyle ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar ve maalesef 16 Nisan 2017’de bir tek adam rejimini bu ülkeye dayattılar. Biz bunu bu ülkenin geleceği için doğru olmadığını sokaklarda anlattık. Maalesef üzülerek görüyoruz ki 4 yılda bu sistemi bu ülkeyi ve ülkenin insanlarını ne kadar sıkıntılı bir döneme ne kadar sıkıntılı bir sürece soktuğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

HERKES 4 KAT FAKİRLEŞTİ

2018’de 4 lira civarında olan dolar kurunun bugün neredeyse 16 liraya kadar uzandığını ifade eden Cengiz, “Yani 2018’den bugüne en varlıklısından en yoksuluna her birimiz 4 kat fakirleştik. Geçen yıldan bugüne varlıklarımızın yarısını kaybettik.

MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI 13. CUMHURBAŞKANI OLACAK

“Bu ülkede özellikle son 20 yılda kutuplaşmayla, kamplaşmayla, toplumu birbirinden ayrıştırarak, kendilerinden olmayanı, kendilerine oy vermeyenleri şeytanlaştırarak geldiğimiz süreçte bu ülkede 84 milyon; bir toplumsal barışa ve uzlaşıya ihtiyaç duyuyor” diyen Cengiz, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın genel başkanımızın önderliğinde oluşturulan ittifak masası bu ülkenin barışa dostluğa kardeşliğe ve dayanışmaya ne kadar ihtiyaç duyduğunu göstergesidir. Bu anlamda önümüzdeki süreçte mevcut sistemle gireceğimiz seçimde altılı masanın belirleyeceği cumhurbaşkanı adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak ve bunun devamında yeniden cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye’yi darbe hukukundan arındırılmış, cumhuriyetin temel değerlerini esas alan ve bunun üzerine çağdaş bir yorumla, çağdaş normlarla, özgürlükçü çoğulcu katılımcı bir parlamenter demokratik sistem oluşturulacak.” Dedi.

“Bugün bu yarışta özellikle belirleyici olacak olanlar gençlerimiz, AKP iktidarı döneminden başka bir iktidar yüzü görmemiş olan gençlerimiz kendi geleceklerini bu ülkede göremiyorlar. Her gencimiz üniversiteyi bitirip yurt dışında geleceğini kurma hayali peşinde olduğunu belirten Cengiz, “ Her şeye rağmen bu ülkede herkesin yazabileceği bir hikaye mutlaka var. İşte gençlerimiz bunu başaracak. Kadınlarımız mutfaktaki yangını en iyi hisseden en iyi yaşayan insanlar olarak ev ev dolaşıp kendi hem kendi cinslerine, arkadaşlarına ve yoldaşlarına bu durumu anlatacak.  Millet ittifakı ile birlikte elde edeceğimiz iktidarda bizim en önemli projemiz Aile Destekleri Sigortasını hayata geçirmek. Bu ülkenin yurttaşı olmanın verdiği hakla ve bu ülke yurttaşlarının verdiği vergilerden oluşan bütçeyle sosyal devletin kendi yurttaşının yoksulluğuna açlığına engel olacak bir projedir. Üç beş yandaşa peşkeş çekmenin dışında vatandaşa yönelik bir proje bir çalışma yöntemine girilirse hepimize yetecek kaynaklarımız var” şeklinde konuştu.

DOĞAMIZ KAR HIRSIYLA DELİK DEŞİK EDİLİYOR

 “Kemer gibi doğa harikası bir yerde yaşıyorsunuz. Ülkemizin her bir köşesi cennet. Maalesef bu iktidar döneminde bu cennet vatan kar hırsıyla üç beş kişinin kısa günlük karlarını daha da çoğaltmak adına delik deşik edilmesini eleştiren Cengiz, “Bu ülkenin madenleri çıkarılmasın demiyoruz, bu ülkenin madenleri de çıkarılmalı eğer öyle olmuş olsaydı Türkiye Cumhuriyeti Maden Tetkik Arama Enstitüsü gibi bir kurumu kurmazdı. Çıkarılmalı ama planlı çıkarılmalı, buradan blok taşları göndererek değil, her bir bloğu işleyerek, katma değerini arttırarak, doğayı ve çevreyi de koruyarak çıkardığımız her maden’in rehabilitasyonunu yaparak ekosistemi koruyarak bunu sürdürmeliyiz” dedi.

SİYASET PROFESYONEL BİR MESLEK HALİNE GELDİ

“Son 20 yılda siyaset profesyonel bir meslek haline geldi. Siyaset bir sosyal sorumluluktur. Dolayısıyla her birey her yurttaş siyasi partilerde de görev alarak verdiği verginin hesabını sormak ve iktidarı denetlemek anlamında siyasette yer almalıdır. Bunu için bugünkü katılımınız ayrıca bir önem taşıyor. Ben önümüzdeki gelecek olan iktidara giden bu yolculukta sizlerle birlikte güçlenerek yürüyeceğimiz bu yolda sizinle beraber olmaktan büyük mutluluk ve onur gurur duyuyorum. Buna katkı koyan Kemer İlçe Başkanımız ve İlçe örgütü başta olmak üzere kadın kollarımıza gençlik kollarımıza tüm katkı koyanlara belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sonuç itibariyle seçimlere bir yıllık bir süreç var. Dolayısıyla seçim satına girmiş bulunuyoruz. En kötü ihtimalle bir yıl sonra artık haramilerin saltanatına son vereceğiz. Hepinize aramıza hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da partiye üye olan vatandaşlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından çoğunluğu genç ve kadınlardan oluşan 90 kişi partiye üye oldu. Partiye üye olanların rozetleri ise İl Başkanı Nuri Cengiz, İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ve Başkan Necati Topaloğlu ve İl yöneticileri tarafından takıldı.

Törenin ardından yeni hizmete giren ATSO Kemer Eğitim Ve Sanat Merkezinde Eğitim gören Kursiyerleri ziyaret ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir