BAŞKAN TOPALOĞLU: BÜYÜK TASARRUF SAĞLADIK

BAŞKAN TOPALOĞLU: BÜYÜK TASARRUF SAĞLADIK

Kemer Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında konuşan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, – belediyede önemli bir tasarruf sağladıklarını kaydederek, “ Bir ayda sadece akaryakıt harcamaları konusunda 17 bin litre yani 100 bin liralık azalma gerçekleştirdik” dedi.

Kemer Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda 10 gündem maddesi ve çeşitli önergeler karara bağlandı.

AKARYAKITTAN 100 BİN LİRA TASARRUF

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu; bir önceki Başkan Mustafa Gül’ün son dönemindeki harcamalar ileyeni dönemdeki harcamaları kıyasladı ve önemli bir tasarruf sağladıklarını vurguladı. Başkan Topaloğlu “Belediye araçları şubat ayında 50 bin 876 litre akaryakıt tüketmiş. Mart ayında ise 57 bin 586 litre tüketilmiş. Bizim göreve geldiğimiz Nisan ayında ise 36 bin litre mazot tüketildi. Bir ayda 17 bin 556 litre akaryakıt tasarruf sağladık. Sadece akaryakıt konusunda bir ayda 100 bin lira tasarrufu sağladık” şeklinde konuştu .

“2 MİLYON 388 BİN LİRALIK İSRAF YAPILMIŞ”

Önceki dönemde temsil ve ağırlama giderleri konusunda da aşırı harcama yapıldığını vurgulayan Topaloğlu, “3 ayda eski Başkan beyin temsil ve ağırlama gideri olarak harcadığı para 2 milyon 388 bin lirayı bulmuş. Bunların içinde Linet konseri, Aleyna Tilki konseri ve Hüseyin Kâğıt konseri var. Çok detaya girmiyorum. TV programlarına bir ayda 76 bin lira para ödenmiş.  10 yılda temsil ağırlama ve tanıtım giderleri 34 milyon 996 bin lirayı bulmuş. Şimdiburada benim bir aylık dönenimde hiç yeme içme, konser, gezme yok. Gayrimenkul onarım ve malzeme alımı var. Toplam 638 bin lira harcandı. Bir kuruş yeme içme yok. Önceki aydan devredenleri koymuşlar. Bakış açımı size anlatmak için tek bir şey söyleyeceğim. Bu hafta pazartesi günü Ankara’ya gittik. Salı günü döndük. Sadece uçak biletini belediye bütçesinden karşıladık. Bana ayrılan 800 lira harcırahı getirip belediyeye aynen iade ettim. Her şeyde tasarruf ediyoruz. Ben başkan olarak kendim tasarruf ederken personelden de isteme hakkım olur. Lüks minibüslere binmesini ben de bilirim ancak binmiyorum. 2016 model araba bize çok bile geliyor. Her türlü şartlarda belediyemizde tasarruf var” dedi.

“O ARSANIN DEĞERİ SADECE 1,5 MİLYON LİRA “

Önceki belediye başkanı Mustafa Gül’ün arsa iddialarına da cevap veren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Yıllık personel gideri 45 milyon lira. Yani toplam 87 milyon gerçekleşen bütçenin 45 milyonu personele gidiyor. Toplam belediyenin borcu 60 milyon lira. 11 milyon liralık da arsa satılmış. Sayın Başkanın ben Göynük’te bir arsa aldım. Bunla belediyenin bütün borçları ödenir dediği arsa ise ‘gâvur tarlası’ denen arazidir. 2B’dir tarım arazisidir 19 dönüm. O arazinin değeri 1 milyon 500 bin liradır, taksitle alınmıştır. Spor alanı diye ilan ettik. Bizim niyetimiz bu belediyeyi nasıl iyi yönetebiliriz” diye konuştu.

BÜFELER KANAYAN YARADIR

Mecliste Belediyeye park yeşil alan ve günübirlik alanlarda bulunan tesislerin kiracıları sözleşme süresi bitiminde meclis kararı kaldırılması ve yeni yapılması düşünülen yerlerin meclis kararı olmadan kiralanmaması konusundaki önerge de görüşüldü. Bu konuda hakkında görüşlerini açıklayan Başkan Topaloğlu, “Süresi biten bütün büfeleri kaldırıyoruz. Eğer Kemer turizmde marka olacaksa bir bedel ödemek zorundasınız. Süresi biten bütün büfeleri kaldırıyoruz. Yerine yeni büfe tahsisi yapmıyoruz. Bu Kemer’in kanayan bir yarasıdır. Bu konuda hemfikiriz. Artık Kemer büfelerden kurtulmak zorunda. Biz kimsenin ekmeğiyle oynamak istemiyoruz ama bu büfelerde turizm olmaz” dedi. Bu madde oy birliği ile kabul edildi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*