KEMER’DE NORVEÇLİ BAYANLARIN ÖRGÜ GÜNÜ!..

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Kemer’de ikamet eden yerleşik Norveçli bayanlar örgü günleri kapsamında her hafta Çamyuva’da Aspava Kebapçısı’nda bir araya geliyorlar.

Her hafta pazartesi günleri bir araya gelen Norveçli Bayanlar tamamladıkları ördükleri örgüleri Nepal’deki bir hastaneye yeni doğan bebekler için gönderiyorlar.

Bir araya gelip sohbet etme imkanı bulan Norveçli bayanlar hayırlı bir işe imza atarlarken, bugüne kadar ördükleri çok sayıda kazak, atkı, şal gibi örgüleri Nepal’e ulaştırdıklarını söylüyorlar. Çamyuva Aspava Restaurant’ın sahibi Ramazan Bavkır’ın yakından ilgilendiği ekip yıllardır bu geleneğini sürdürüyor.

Aspava Restaurant’ı ziyaret ederek mekan sahibi Ramazan Bavkır ile bu etkinliğe konuk olsn KEMİAD ( Kemer İş Adamları Derneği ) Başkanı Özgür Kurga, “ Bugün Çamyuva’mıza değer katan Norveçli, Danimarkalı, yurt dışından gelmiş yatırım yapmış aileler ile bir araya geldik. Bu ailelerimiz yaklaşık beş yıldan bu yana buradalar ve mülk edindiler. Kemer’e değer katıyorlar. Kemer’deki işletmelerin, yatırımların artması ve daha iyi gitmesinde katkıları büyük. Bugünde onların bayanların kendi içlerinde yapmış oldukları küçük bir faaliyete katıldık. Onlar örgü günleri yapıyorlar. İşletme sahibi Ramazan Bavkır da onları destekliyor. Ramazan Usta’ya ve ekibine teşekkür ediyor, böylesine özel günlere misafirlik edip ülkemizi en iyi şekilde tanıtıp misafirperverlik gösterdiği için de kendisine teşekkür ediyoruz.

Çamyuva Aspava Kebapçısı İşletme Müdürü Serap Bavkır da yaptığı açıklamasında, “ Her hafta pazartesi günleri burada örgü günlerinde Norveçli dostlarımız ile bir araya geliyoruz. Yabancı misafirlerimiz bu günlerden çok mutlu” dedi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*