VATAN SİZE MİNNETTAR!

19 Eylül Gazileri Anma günü dolayısıyla Kemer’de tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Veli Ecir, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Belediye Başkan Vekili İsmail Aka, İlçe Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, meclis üyesi Ramazan Kal, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş İrfan Dağcı, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Sakarya meydan Muharebesi’nin kazanılmasına müteakip Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 günü gazilik ve mareşallik ünvanı verildiğini hatırlattı.

Dün olduğu gibi bugün de aynı inançla aziz vatanın bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı can vermeye hazır olduklarını belirten Dağcı, “Şehitler nurlanmış, gaziler onurlanmış askerdir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarız.” diye konuştu.

Gazi Mehmet Çoban ise vatan için kanını veren tüm gazilerin gününü kutladı.

Tören, öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okumasıyla sona erdi.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*