BAŞKAN TOPALOĞLU’NDAN BASIN TOPLANTISI

Kemer Belediye BaşkanıNecati Topaloğlu, Kemer’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İlçede görev yapan gazeteciler, Ahmet Yenigün, Tosun Ülge, Levent Yenigün, Saffet Yenigün, Halil Öncü ve Murat Gündüz ile bir araya gelen BaşkanNecati Topaloğlu, ilçede bulunan bir kuyumcudan farklı zamanlarda belediyeadına aldığı ve harcadığı savunulan birçok altın ile belediyenin ödül olarak verilmek üzere satın aldığı 35 tam altını bozdurup harcayan belediyeSatın Alma Birimi’nde görevli A.Ş ile ilgili yaşananları anlattı.

Bazı haber ve sosyal medyadan kendisine ve Kemer Belediyesi hakkında yapılan asılsız eleştirilere de cevap veren BaşkanTopaloğlu, “5393 sayılı belediye yasasının 14’e b maddesinde, yörede bulunan başarılı sporculara belediye meclis kararıyla ödül verilebilir diyor. Bizde, başarılı sporcu olarak dünya karate şampiyonu Müşerref Özdemir vardı. Ona 50 tam altın, Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde üçüncü olan belediyemiz güreşçisi İsmail Erkal’a 5 tam altın, MuayThai Avrupa şampiyonu Dilara Sultan Arpacı’ya 25 tam altın, dünya karate şampiyonu Müşerref Özdemir’in antrenörü Emin Akar’a da 10 altın vermek için mecliste karar aldık. Bu çocukları ödüllendirmek boynumuzun borcudur ve bu çocuklar bizim gururumuzdur.” dedi.

Dünya karate şampiyonu Müşerref Özdemir ile belediye güreşçisi İsmail Erkal’a, alınan altınların takdim edildiğini hatırlatan Topaloğlu, şöyle konuştu:

“Diğer başarılı sporculara da vereceğimiz altınları belediye personelimiz almış ve satmış. Bizde zaten resmi bir evrak yok. Elden resmi evraklar hazırlayarak kuyumcuya gitmiş ve altınları almış. Olay meydana çıkınca kendisinin ifadesini aldık ve konuyu yargıya taşıdık. İfadesinde, el yazısı ile işi kendisinin yaptığını yazarak beyan etti. Savcılığa kendimiz teslim ettik. Konuyla ilgili adli süreç devam ediyor. 35 tam altın belediyenin zararı var. Diğer zararlar da düzgün bir esnaf arkadaşımızın zararıdır. Her iki tarafta kendisini savunacaktır. Kemer halkı belediyemize güvenmeye devam etsin. Bizim kimseden çekineceğimiz hiçbir şey yok. Her zaman söylediğim bir şey var. Ben söylerim, ben ararım. Benim dışında birisi bir şey isteyemez. Benim adıma kimseye bir şey istetmem. Kuyumcu, güvenden dolayı mağdur edilmiş.”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu nun basın toplantısındayız…

Halil Öncü paylaştı: 9 Şubat 2020 Pazar

Öte yandan adli işlemleri tamamlanan A.Ş’nin, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklandığı öğrenildi.

Topaloğlu, basın toplantısında, Kemer ile ilgili diğer sorunlar, Beldibi Mahallesi’nin imar sorunu, burslar, pazar yerleri, Çıralı’nın sorunları ve yapılması planlanan projelerle ilgili soruları da cevapladı.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*