KEMER YENİ SEZONDAN UMUTLU

Halil ÖNCÜ-KEMER

TÜRSAB Batı Antalya BTK Kemer’de sezon öncesi toplandı. Toplantıya Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da katılırken, ana konu acentelerin yaşadıkları sorunlar oldu.

TÜRSAB Batı Antalya BTK Başkanı Rıza Perçin ve Yönetim Kurulu ile Çıralı’dan Beldibi’ne uzanan bölgede yer alan TÜRSAB üyelerinin katıldığı kahvaltıda, kaçak turlar ve acenteler ile mücadele, acenteler arasındaki fiyat konusunda yaşanan haksız rekabet konuları ön plana çıktı.

TÜRSAB Batı Antalya BTK olarak sezona hazırız…

TÜRSAB Batı Antalya BTK Başkanı Rıza Perçin, yeni bir sezona merhaba dediklerini belirtirken, “  Bu yıl beklentilerimiz oldukça yüksek. Çıralı’dan Beldibi’ne uzanan bölgede TÜRSAB Batı Antalya BTK olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Bölgeye dört milyonu aşkın bir turist bekliyoruz. Misafirlerimize farklı ürün seçenekleri ile hizmet verecek olmanın mutluğunu yaşıyoruz. Bu arada bölgemizde yer alan acentelerimiz ile bir araya gelerek sıkıntılı durumları da ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalar yapıyoruz.  Biz TÜRSAB Batı Antalya BTK temsilciği olarak görevimizi yaparken, Kemer Kaymakamlığımız ve Kemer Belediyemizden de gereken desteği alacağımızı düşünüyoruz. Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız da her zaman bizler ile yakından ilgileniyorlar. Biz üzerimize düşeni en iyisi ile sunmaya hazırız. Yakın ilgileri için Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Kemer markasının önemi…

Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe de Kemer’in Türk turizminde çok önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekerek, Kemer markasına herkes gibi acentecilerin de sahip çıkması gerektiğini söyledi. Karameşe, “ Kemer Türk turizmin önemli merkezlerinden bir tanesi. Dünyanın dört bir yanından turist bölgemize geliyor. Göreve geldiğimiz üç aydan bu yana bölgede turizm envanteri çıkarıyoruz. Bölgemize gelen misafirler daha çok deniz, kum güneş ve eğlence amaçlı geliyorlar. Gelen misafirlerimizin rahat etmesi ve iyi bir tatil geçirmesi hepimizin görevi. Bu anlamda siz değerli acetle temsilcilerine de büyük görev düşüyor. Sizler işinizi en iyi şekilde yaparken bizlerde gereken desteği vermeye hazırız. Kemer’in markasını daha ileri seviyelere çıkarmak hepimizin görevi” şeklinde konuştu.

Turizmdeki sorunları biliyoruz ve konuya hakimiz!

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’da yaptığı açıklamasında, “ Yeni sezonda Kemer yine bir marka olarak sezona merhaba diyecek. Turizmdeki sorunları biliyoruz ve konuya hakimiz. Her zaman hep birlikte bir araya geleceğiz, görüş alışverişinde bulunacağız ve biz üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Amacımız, acentelerin beraberce rekabet yapma gücüne sahip olmaları ve haksız rekabetin önüne geçilmesi” şeklinde konuştu.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*