BAŞKAN TOPALOĞLU SEL BÖLGESİNİ İNCELEDİ

Kemer Belediye BaşkanıNecati Topaloğlu, gece saatlerinde etkili olan kuvvetli yağış sonucu su basan ve zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.

Dün gece yağan aşırı yağmur nedeniyle Arslanbucak Mahallesi Çamarası Caddesi’nde ve Kuzdere Mahallesi’nde bulunan bazı evlerin bodrum katlarını su bastı.

Selin yaşandığı yerlerde gece boyunca incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Topaloğlu, gündüz saatlerinde de sel bölgesini ziyaret etti.

BaşkanTopaloğlu’na Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de eşlik ederek, yaşanan sel ile ilgili bilgi aldı.

Kuvvetli yağışın yol açtığı tahribatve su basan evlerde meydana gelen zararları yerinde inceleyen Başkan Topaloğlu, mağdur olan vatandaşların da durumlarını yerinde gördü.

ALLAH BİR DAHA BÖYLE AFETLER YAŞATMASIN

Topaloğlu, yaşanan sel felaketiyle ilgili yaptığı açıklamasında, dün gece yağan aşırı yağmur nedeniyle bazı evleri su bastığını ve vatandaşların mağdur olduklarını söyledi.

Gece geç saatlerde itibaren selin yaşandığı bölgede incelemelerde bulunduklarını anlatan Topaloğlu, “Gece geç saatlerinde belediye fen işleri ekiplerimizle bölgede inceleme yaptık. Ekiplerimizle vatandaşlara destek olmaya çalıştık. Elimizden geleni yapıyoruz. Su basan evlerdeki suları tahliye ettik. Şu anda ise hasar tespit çalışması yapıyoruz. Belediyenin tüm imkanlarını sonuna kadar kullanacağız. Kullanılamayacak duruma gelen 6 evde yaşayan vatandaşlarımızı çevredeki pansiyonlara taşıdık. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın. Geçmiş olsun Kemer.” diye konuştu.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, gece boyunca yaptığı çalışmalar kapsamında evlerdeki sular tahliye etti. Kemer Kaymakamlığı, Belediye Fen İşleri Müdürlüğüve Sağlık İşleri Müdürlüğü, sel felaketinden dolayı zarar gören 35 evde hasar tespit çalışmalarına devam ediyor.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*