KEMER BAŞTAN YARATILIYOR

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Belediye BaşkanıNecati Topaloğlu, göreve geldiği ilk günden itibaren Kemer’i adeta baştan yaratmaya devam ediyor.

Kemer’i hak ettiği yere tekrar taşımak ve çehresini daha modern hale getirmek için kolları sıvayan BaşkanTopaloğlu ve ekibi, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, fen işleri ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerinde inceleyerek, birim müdüründen bilgi aldı.

KURTULUŞ CADDESİ BİTİYOR

Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi’ndeki yol çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını bildiren belediye ekipleri, en kısa sürede yolun halkın kullanımına açılacağını belirtti.

Yol yapım çalışmalarında 16000 metrekare asfalt kaplama işi tamamlandı. 5000 metrekare kaldırım, 2000 metre orta refüj, 1000 metre yağmur suyu drenaj hattı çalışmaları tamamlandı.

Modern aydınlatmalar, bisiklet yolu ve yol çizgilerinin yapılmasının ardından yolun, Kemer halkının kullanımına açılacağı kaydedildi.

Geçen hafta aşırı yağış nedeniyle zarar gören yollarda,tıkanan bacalarda, su alan kamu kurum ve kuruluşlarının çatılarındaher türlü tamir ve bakım gerektiren işlerde üzerlerine düşenin en iyisini yapmaya gayret eden belediyefen işleri ekipleri, yaptığı çalışmaları ivedi şekilde tamamlamaya çalışıyor.

İMAR KİRLİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRIYORUZ

Yeşile ve yeşil alanlara her daim önem veren belediye ekipleri, yeşil alanlarda imar kirliliğine neden olan yapıları yıkıyor.

Hem görüntü hem de imar kirliliğine neden olan bir çok yapının tahliyesini yapan ekipler, imara aykırı büfe, restoran ve seyyar işletmelerin yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor.

Belediye ekipleri, Belediye BaşkanıNecati Topaloğlu’nun ‘gelecek yıl Kemer’de hiçbir seyyar satıcının olmayacağı’ sözünü de yerine getirmeye başladı.

AYIŞIĞI KOYU’NA ULAŞIM DAHA RAHAT VE KOLAY OLUYOR

Dünyaca ünlü Ayışığı Koyu güzergahındaki BarışMançove Onno Tunç caddeleri, 177 ve 152. sokaklarda devam eden yol çalışmalarını da aralıksız sürdüren belediye ekipleri, çalışmalar kapsamında yolu betonarme molozlardan arındırdı.

TEDAŞ, Telekom ve ASAT ile koordineli çalışarak altyapı hizmetlerinin sağlamlaştırılmasını tamamlayan ekipler, yağmur suyu eğimi için bazı noktalara dolgu yaptı.

Yol kotu seviye ayarlamalarını bitiren ekipler, bordür döşeme işini tamamladıktan sonra da asfaltlama işlerine hazırlanacak.

Ekipler, yol çalışması kapsamında, 800 metre yağmur suyu drenaj hattı, 22 adet dekoratif aydınlatma direği, 550 metre orta refüj, 1100 metre bordür, 3200 metrekare kaldırım, 8000 metrekare yol için 2000 ton plentmiks, 1400 metre binder ve 1000 ton aşınma tabakası uygulayarak asfalt kaplama işlemlerini gerçekleştirecek. Öte yandan bu yol ağı üzerinde 1300 metre bisiklet yolu ve 177 ile 152. sokağın kesiştiği yerde otopark uygulaması yapılacak.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*