KEMER KİTAP GÜNLERİ, KİTAPSEVERLERLE BULUŞTU

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Kemer’de bu yıl ilk defa düzenlenen “1. Kemer Kitap Günleri”nin resmi açılışı yapıldı.

Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğince düzenlenen kitap günlerine, Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Antalya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, yayın evleri ve çok sayıda kitapsever katıldı.


Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış, daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.

Kaymakam Karameşe, yaptığı konuşmasında, Kemer’in dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu belirterek, Kemer’in artık sadece deniz kum ve güneşin yanında kitapla da anılmasını istediklerini söyledi.
Karameşe, Geleceğin anahtarı olan çocukların ve büyüklerin kitapla beslenmesini istediklerini anlatarak, “Kemer, tatil anlamında Türkiye’nin en önemli yerlerinin başında geliyor. Eğitim ve kültür alanında da en nadide merkezleri arasında yer alsın diye bu projeyi yaptık. Amacımız, kitaba Kemer’de bir sayfa açılması. Kemer’de herkes her yerde kitap okusun istiyoruz.” dedi.


Kitabı iyi tanımak gerektiğini ifade eden Karameşe, kitap üzerine konuşmanın ve hayatın merkezi haline getirmek için fuarı açtıklarını kaydetti.
Karameşe, Kemer’de birçok etkinliğin yapıldığını ancak kitapla ilgili ilk defa bir etkinlik yapıldığını belirterek, etkinliğin artık kalıcı olması için çalışacaklarını aktardı.

Fuarda emeği geçenlere teşekkür eden Karameşe, çocukların fuara yoğun katılım sağlamasından dolayı mutlu olduğunu sözlerine ekledi.
Belediye Başkanımız Topaloğlu ise fuarda emeği geçenlere teşekkür ederek, ilk defa Kemer’de kiatpa ilgili bir etkinlik düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını söyledi.
Başkanımız Topaloğlu, ilk defa yapılan bir etkinliğin eksikleri olacağını ancak ileriki yıllarda bu eksikliklerin giderilerek daha iyisinin yapılacağını kaydetti.

Kemer’de artık park, otobüs ve kütüphanede de okuyacaklarını ifade eden Başkanımız Topaloğlu, “Bu konuda belediye olarak üzerimize düşen maddi ve manevi her türlü desteği vermeye hazırız. Kemer’deki kitap severleri kitaplarla buluşturmaya devam edeceğiz. Kitap okuma alışkanlığını herkesin kazanması için projelerimiz devam edecek. Fuarın kalıcı ve devamlılığını sağlamak için çalışacağız.” diye konuştu.
Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ünsal, yaklaşık 2 yıldır Kemer’de kitap fuarı yapmayı planladıklarını belirterek, Kemer Kaymakamlığı’nın “Kemer her yerde okuyor” adlı kitap kampanyasını yaptığını söyledi.

Ünsal, kampanya ile birlikte kitap fuarının da birlikte yapılması durumunda daha güzel bir işin ortaya çıkacağı düşüncesiyle “1.Kemer Kitap Günleri”ni yaptıklarını kaydetti.
Ünsal, fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından emeği geçenlere plaket verilirken, açılış kurdelesi çocuklarla birlikte kesildi. Katılımcılar daha sonra fuar alanını gezerek kitapları inceledi.

Okumak özgürlüktür” sloganıyla ilk defa kapılarını açan Kemer Kitap Günlerine  30 yayın evi katılırken, 9 Haziran’a kadar açık kalacak.

deneme

deneme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*