TÜRSAB’DAN SAPANCA’DA VERİMLİ TOPLANTI

Temmuz 30, 2019 admin 0

Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) – TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanlığı, Genel Merkez tarafından Sapanca’da düzenlenen ve 35 Bölge Temsil Kurulundan 150’nin üzerinde temsilcinin katıldığı toplantıda yer aldı. TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin toplantıda söz alarak bölgesinde yer …devamı!

KLİMA AÇMAYANA CEZA

Temmuz 27, 2019 admin 0

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Ulaşım Denetim Ekipleri Antalya genelinde Halk otobüsleri ve ilçeler arası denetimli yolcu taşıma araçlarına yönelik periyodik denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde özellikle klimaların açık olup olmadığına bakılıyor. Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ve Ulaşım Denetim Ekiplerinin işbirliğiyle Antalya genelinde …devamı!

BAŞKAN TOPLAOĞLU, TURİZMCİLERİN YANINDA…

Temmuz 25, 2019 admin 0

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (KETOB) Temmuz ayı Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. Toplantıda, bölgedeki tesislerin yaşadığı sıkıntılar ve bölgenin genel sorunları hakkında konuşuldu.Başkan Necati Topaloğlu, bölgede yaşanan sıkıntılar ve bunların çözümleri konusunda görüşlerini KETOB …devamı!

26 TEMMUZ AKTOB TOPLANTISI İÇİN KISA BİR KEMER YAZISI…

Temmuz 24, 2019 admin 0

Turizmin duayen isimlerinden Hüseyin Baraner hafta sonunu Kemer’de geçirirken, Kemer turizminin geçmişini ve mevcut durumu ile geleceğini kaleme aldı. İşte Hüseyin Baraner’in Kemer izlenimleri.. Bu hafta sonu yolum Kemer’e düştü . Tekirova’da bir arkadaşımın doğası cennetten bir köşe olan otelinde …devamı!

YAZLIK FİYATLARINDA DURUM NE?

Temmuz 22, 2019 admin 0

Endeksa yazlık bölgelerdeki konut fiyatları, son yıllardaki değerlenme oranları ve kira bedellerini analiz etti. Peki Kemer bu araştırmının neresinde? Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com‘un analizlerine göre yazlık bölgelerde son 4 yılda en düşük fiyat artışı %36 oranında. Bazı bölgelerde …devamı!

10.KEMER ÇUKURYAYLA YÖRÜK ŞENLİKLERİ YAPILDI

Temmuz 21, 2019 admin 0

Bu yıl 10’uncu defa Kemer Yörükler Derneği tarafından Belediyemiz destekleriyle düzenlenen Çukuryayla Yörük Şenlikleri, Kemer’in en yüksek yaylalarından olan Çukuryayla’da gerçekleştirildi. Şenliğe, Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcılarımız Mustafa Bilici ile Adnan Öney, İlçe Jandarma Komutanı …devamı!

MUHİTTİN BAŞKAN ANJİYO OLDU, HERŞEY YOLUNDA!

Temmuz 20, 2019 admin 0

Başkan Muhittin Böcek anjiyo oldu.Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek Muratpaşa ilçesindeki bir hastanede dün check-up (genel sağlık kontrolü) yaptırdı. Endoskopi, kolonoskopi ve bilgisayarlı koroner anjiyografi kontrolleri yapılan Başkan Böcek’e anjiyo da yapıldı. Kendisini çok iyi hissettiğini belirten Muhittin Böcek, …devamı!

ETKİLEYİCİ VE BÜYÜLEYİCİ BİR GÜZELLİK ‘PHASELIS’ 

Temmuz 16, 2019 admin 0

HALIL ONCU YAZIYOR…Antalya’nın Kemer İlçesinin gezilecek görülecek tarihi mekanlarının başında gelen Phaselis antik kenti, M.Ö iki binlere uzanan geçmişinin üstüne sünger çekmişçesine adeta yıllara meydan okuyor.Tarihi kalıntıları gün yüzünde, antik şehrin ortasındaki uzun caddesi ve limanları da hala dimdik ayakta. …devamı!

YÖRÜKLER ÇUKURYAYLA’DA BULUŞACAK

Temmuz 16, 2019 admin 0

Yörükler Çukuryayla Şenliğinde buluşacak.Belediyemizin destekleriyle Kemer Yörükler Derneği tarafından düzenlenen Çukuryayla Yörük Şenlikleri’nin bu yıl 10’uncusu 21 Temmuz Pazar günü Çukuryayla’da yapılacak. Belediyemiz destekleriyle düzenlenen şenlikler, pazar günü saat 10.00’da başlayıp gün boyunca devam edecek. Şenlikte, konserlerin yanı sıra temsili …devamı!

TEK YÜREK OLDUK!

Temmuz 16, 2019 admin 0

Kemer, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde tek yürek oldu.15 Temmuz 2016’da hain darbe girişiminin kahraman Türk polis ve askerleri ile halk tarafından önlenmesinin ardından ilan edilen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”, Kemer’de coşkuyla kutlandı. “Demokrasi ve Milli Birlik …devamı!

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 10 PLAJI ARASINDA…

Temmuz 16, 2019 admin 0

Mavi bayraklı yüzlerce plajı ile dünyanın en önemli deniz turizmi destinasyonlarından biri olan Türkiye, plajlarıyla da turistleri büyülüyor. İngiliz gazetesi The Guardian’ın hazırladığı listeye göre Türkiye’nin en iyi 10 plajı arasında deniz, kum, güneş ve doğasıyla yerli ve yabancı misafirleri …devamı!

CARETTA CARETTA’YA YARDIM ELİ

Temmuz 12, 2019 admin 0

Kemer’de Balıkçı Ağlarına Takılıp Zarar Gören Caretta Caretta’ya SEA LIFE İstanbul’dan Yardım Eli.. Uzun yıllardan beri dünyadaki tüm deniz kaplumbağalarını ve deniz canlılarını korumak için çalışmalar yürüten SEA LIFE’ın Türkiye’deki merkezi SEA LIFE İstanbul, Antalya Kemer’de yaralı halde bulunan Caretta …devamı!

SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ KEMER’İN SİMGESİ OLACAK

Temmuz 11, 2019 admin 0

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Antalya Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilmesi planlanan Akdeniz Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde gelinen son durum KETAV’ın ( Kemer Yöresel Tanıtım Vakfı ) düzenlediği toplantı ile ele alındı. KETAV Başkanı ve aynı zamanda Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun ev …devamı!

GÜNEŞİN EVİ TÜRKİYE FESTİVALİ

Temmuz 9, 2019 admin 0

Başkan Topaloğlu, “Güneşin Evi Türkiye” festivaline katıldı.Kemer’de “Güneşin Evi Türkiye” Festivalinin dördüncüsü düzenlendi. Kemer Belediyesinin destekleriyle Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği FİLİZ tarafından düzenlenen festivale, Türkiye dahil olmak üzere, Gürcistan, Tataristan, Kazakistan, Letonya, Rusya ve Balkar …devamı!

ALİ GÜRBÜZ BAŞKAN BÖCEK’E VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Temmuz 8, 2019 admin 0

Kırkpınar’da Altın Kemer Ali Gürbüz’ün oldu. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi adına yarışan başpehlivan Ali Gürbüz altın kemeri Antalya’ya getirdi. Finalde Orhan Okulu’yu mağlup eden Ali Gürbüz Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhitin Böcek’e kendisine ve güreş sporuna verdiği …devamı!

KEMER’DE ZABITA DENETİMLERİ

Temmuz 8, 2019 admin 0

Kemer Belediyesi Zabıta ekiplerinden sıkı denetim. Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kemer geneli ve muhtelif noktalarda bulunan iş yerlerini denetledi. Turizm sezonunun açılması ile gıda ve alkol satan iş yerleri sıkı bir şekilde denetlenmeye devam ediyor. Kemer Kaymakamlığı tarafından oluşturulan, …devamı!

ANADOLU ATEŞİ’NDEN ZİYARET

Temmuz 8, 2019 admin 0

Anadolu Ateşi’nden Başkan Topaloğlu’na ziyaret. Temel konsepti medeniyetler buluşması olan Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun Antalya Operasyon Sorumluları Buse Özdemir ile Yılmaz Akça, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Akça, Anadolu Ateşi’nin dünyanın birçok ülkesinde Anadolu’nun zengin kültürünü …devamı!

LGS KEMER BİRİNCİSİ DİLEK’TEN BAŞKANA ZİYARET

Temmuz 8, 2019 admin 0

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Kemer birincisi Miran Dilek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti. 1 Haziran’da yapılan LGS sonuçlarının açıklanmasıyla dereceye giren ve Kemer birincisi olan Kemer Koleji öğrencisi Miran Dilek, ilk ziyaretini, eğitimci olmasından dolayı Başkan Topaloğlu’na …devamı!